Najem instytucjonalny z dodatkową ochroną

Z Rendin wynajmujący zyskują lepszą umowę najmu instytucjonalnego oraz gwarancję bezpiecznego zysku.

 • Zabezpieczamy płatność czynszu i chronimy Twoją nieruchomość oraz jej wyposażenie

 • Weryfikujemy kandydatów na lokatorów

 • Oferujemy wsparcie prawne dla wynajmujących

Najem instytucjonalny - co to jest?

To długoterminowa umowa najmu nieruchomości (podpisywana na okres od 3 miesięcy do 10 lat) między wynajmującym będącym osobą fizyczną a lokatorem. Jest dużo bezpieczniejsza od zwykłej umowy najmu i pozwala na szybszą eksmisję lokatora i odzyskanie lokalu w razie problemów.

Umowa zawiera dodatkowe załączniki:

 • Deklaracja lokatora o dobrowolnym poddaniu się egzekucji (eksmisji).

 • Wskazanie adresu, pod który lokator przeniesie się po zakończeniu umowy.

 • Wymaga podpisu notarialnego lokatora, by nabrać mocy prawnej.

Dzięki gwarancji Rendin Twoja umowa najmu instytucjonalnego jest jeszcze bezpieczniejsza. Zyskujesz ochronę w wysokości 10-krotności kwoty czynszu, weryfikację najemcy w ERIF oraz bezpłatne wsparcie prawne przez cały czas trwania umowy.

Zobacz wszystkie korzyści oferty Rendin:

Gwarancja rekompensaty do aż 10-krotności czynszu

Rendin zabezpiecza przed brakiem opłat za czynsz i media oraz chroni nieruchomość do 10-krotności miesięcznego czynszu.

Ochrona całkowicie bezpłatna dla wynajmującego

Opłata Rendin, czyli jedynie 2,5% miesięcznego czynszu, pokrywana jest przez lokatora. Właściciel mieszkania nie płaci nic za ochronę!

Skuteczna weryfikacja kandydatów na lokatorów

Sprawdzamy w bazie ERIF, czy za potencjalnymi najemcami nie ciągną się długi. Dzięki temu gwarantujemy ich wypłacalność i wiarygodność.

Aktualny wzór umowy najmu lokalu oraz załączników

Właściciele korzystający z naszej platformy mają dostęp do aktualnego i zgodnego z przepisami wzoru umowy najmu instytucjonalnego.

Skuteczna mediacja w konfliktach z lokatorami

Jesteśmy zawsze po Twojej stronie. W zakres naszej pomocy wchodzi zapobieganie problemom z lokatorami i ich rozwiązywanie.

Intuicyjny i szybki proces wynajmu nieruchomości

Wspieramy właścicieli w procesie najmu od jego początku do końca. Oferujemy dokumenty, poręczenie oraz eksperckie wsparcie.

Klienci chwalą ochronę Rendin

Wystarczy sprawdzić entuzjastyczne recenzje od wynajmujących, których wybawiliśmy z kłopotów.

Jarosław Kwiecień

Wynajmujący

Rendin to nie tylko platforma technologiczna usprawniająca zawarcie umowy pomiędzy wynajmującym a najemcą, to przede wszystkim zespół profesjonalistów i nowoczesne know-how bezpiecznego wynajmu mieszkania. Przekonałem się o tym, kiedy pojawiły się problemy. Współpracując z Rendin, nie pozostałem sam. Przedstawiciel Rendin okazał się sprawnym i skutecznym negocjatorem – problemy zostały rozwiązane. Po zdobytych doświadczeniach uważam, że warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań oraz umiejętności i wiedzy zespołu Rendin. Dlatego polecam wynajęcie mieszkania przez platformę Rendin.

Jakub Kowalski

Wynajmujący

Jeśli firma po prostu weryfikuje lokatora, ale nie daje żadnych gwarancji, nie daje mi to poczucia pewności. W przypadku Rendin mam pewność, że zależy Wam na odpowiednim przeprowadzeniu weryfikacji, bo później bierzecie odpowiedzialność finansową za tę osobę.

Sebastian Oswald

Wynajmujący

Lubię nowe rozwiązania i od razu spodobało mi się zabezpieczenie najmu Rendin. Nie ma drugiego takiego rozwiązania na rynku, a przekonuje mnie też to, że firma pochodzi z Estonii, czyli wylęgarni dobrych startupów. Szybko odpowiadają na pytania, a aplikacja jest intuicyjna i przyjazna. Polecam.

Karolina Drąg

Wynajmujący

Polecam nie tylko ze względu na poręczenie do Rendin, ale też ze względu na świetną obsługę klienta. W bardzo długiej rozmowie, gdzie miałam dużo pytań, dostałam wszystkie odpowiedzi wyczerpująco i w miły sposób. Polecam szczególnie jeśli nie ma się jeszcze doświadczenia z wynajmowaniem mieszkań.

Tadeusz Kula

Wynajmujący

Straciłem 4 miesiące czynszu i opłat. Nie miałem zabezpieczenia Rendin. Z nową umową już będę miał.

Anna Kisicka-Turkuła

Wynajmujący

Polecam współpracę z platformą Rendin, wsparcie prawników od samego początku do końca w procesie najmu, mam nadzieję na udaną dalszą współpracę. :)

Barbara Sarnecka

Wynajmujący

Profesjonalne podejście do tematu , kopalnia wiedzy dla niewprawnych wynajmujących i najemców oraz kompetentna załoga firmy. Polecam.

Gabriela Kielak

Wynajmujący

Bardzo pomocna firma przy wynajmie mieszkania, weryfikacja potencjalnych kandydatów. Szybko i wyczerpująco odpowiadają na pytania. Wszystkie dokumenty w jednym miejscu w dostępnej, intuicyjnej aplikacji. Polecam dla wynajmujących jak i dla lokatorów.

Marta Danielewicz

Wynajmujący

Bardzo polecam wynajem mieszkania za pośrednictwem platformy Rendin. Zawarcie umowy było bardzo szybkie i bezproblemowe, ale co ważniejsze została ona zawarta dopiero po pozytywnej weryfikacji najemcy. Dodatkowo umowa została przygotowana w oparciu o aktualne przepisy prawa, więc nie musieliśmy się obawiać, że z naszej strony coś zostanie pominięte. W trakcie całego procesu mogliśmy liczyć w każdym momencie na bardzo profesjonalną pomoc naszego opiekuna, za co bardzo dziękujemy.

Artur Dolecki

Wynajmujący

Bezstresowe ogarnięcie umowy najmu, i “święty spokój” po jej podpisaniu. Tego szukałem.

Dorota Was

Wynajmujący

Polecam współpracę z Rendin Polska. Dobra komunikacja, wsparcie w rozwiązywaniu problemów, mili ludzie. :)

Piotr Stachowiak

Wynajmujący

Robią to co obiecują. Miałem problem z lokatorem i pomogli zakończyć szybko umowę. Były małe zniszczenia i zostały pokryte przez Rendin.

Filip Kowarski

Wynajmujący

Straty finansowe powodowane przez nieuczciwego najemcę mogą być naprawdę duże. To nie tylko niezapłacony czynsz i koszty remontu zdewastowanego lokalu, ale też pieniądze, których nie zarobiliśmy przez przestój potrzebny na remont i znalezienie nowego najemcy. Na szczęście żyjemy w ciekawych czasach i kiedy pojawia się problem, szybko znajduje się ktoś, kto ten problem chce rozwiązać. Rozwiązanie proponowane przez Rendin jest na tyle ciekawe, że wynająłem przez platformę cztery mieszkania.

Michał Korneszczuk

Wynajmujący

Wynajmuje przez Rendin od 3 miesięcy. Fajny proces i duża pomoc w przygotowaniu dokumentów.

Małgorzata Lindner

Wynajmujący

Z czystym sumieniem daję 5/5 gwiazdek. Dobra obsługa klienta, wygodny interfejs, łatwość poruszania się po platformie i przede wszystkim usługa, która rozwiązuje mój problem. Myślałam o ubezpieczeniu wynajmu, ale zabezpieczenie płatności i to, że nie jestem sama w razie problemu, tylko mam wsparcie prawników przekonało mnie bardziej. Przydało się już od początku, gdy miałam pytania na etapie samego pójścia do notariusza z umową najmu okazjonalnego. Mogę zdecydowanie polecić.

Andrzej Wasilewski

Wynajmujący

Firmę polecili mi znajomi, którzy wynajmują poprzez Rendin i są zadowoleni. Też wynająłem swoje mieszkanie i też jestem zadowolony. Na razie nie mam problemów z lokatorem, więc brak doświadczeń jak rozwiązują takie sytuacje, ale miałam wsparcie obsługi klienta od początku przy zawieraniu umowy, więc mam nadzieję, że tak też będzie gdyby pojawiły się jakieś problemy.

Najem instytucjonalny z Rendin to najbezpieczniejsze rozwiązanie na rynku

Najem instytucjonalny z Rendin

Zwykły najem instytucjonalny

Zwykła umowa najmu

Wzór umowy i załączników

Wzór opracowany przez prawników

Niesprawdzony wzór z internetu

Niesprawdzony wzór z internetu

Ułatwiony proces ewentualnej eksmisji

Darmowe wsparcie prawne

Pokrycie kosztów zniszczeń w lokalu

Obsługa klienta i wsparcie ekspertów w każdej sprawie

Gwarancja wypłat czynszu

Jak korzystać z Rendin?

1

DODAJ SWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ

To nic trudnego. Potrzebujemy tylko najważniejszych danych takich jak liczba pokojów i adres.

2

Znajdź NAJEMCĘ I DODAJ DO UMOWY

Znajdź najemcę tak jak robisz to zwykle: na portalach ogłoszeniowych czy mediach społecznościowych. Wyślij mu link do swojej nieruchomości w platformie Rendin. Po pozytywnej weryfikacji będzie mógł podpisać z Tobą umowę.

3

DODAJ WARUNKI UMOWY

Wypełnij wymagane pola. W razie potrzeby wpisz swoje dodatkowe warunki.

4

ZAWRZYJ UMOWĘ

To zajmuje dosłownie chwilę!

5

PRZYGOTUJ PROTOKÓŁ ZDAWCZO-ODBIORCZY

Zabezpiecz się przed problemami – zrób zdjęcia nieruchomości i spisz stan liczników oraz inne ważne informacje: to wszystko też w aplikacji Rendin.

O nas

Kim jesteśmy?

Rendin powstał w 2019 roku, w Estonii, we współpracy z firmą ubezpieczeniową ERGO. Po pierwszych sukcesach zdecydowaliśmy o wejściu na większy rynek i zaoferowaliśmy ochronę wynajmującym także w Polsce.

Nasz zespół to ponad 25 osób, które pracują w Polsce i Estonii. To między innymi doświadczeni specjaliści obsługi klienta, ubezpieczeń i technologii oraz prawnicy. Wszyscy ze świetną znajomością rynku nieruchomości oraz najmu.

Tworzymy bezpieczne środowisko wynajmu nieruchomości. Takie, w którym właściciele nie muszą już obawiać się powierzać swoje lokale nieznajomym lokatorom.

Załóż konto za darmo

Skontaktuj się ze mną. Przekonaj się, jak skutecznie zabezpieczymy Twój najem!

Piotr Kula

 • Manager ds. Rozwoju biznesowego Rendin Polska

 • 📞 +48 888 150 114

Napisz do mnie

Szukasz innych umów najmu z gwarancją Rendin?

Mamy je dla Ciebie! Jeśli wynajmujesz jako osoba fizyczna, wybierz najem okazjonalny i zyskaj szybką ścieżkę eksmisji.
Mamy też dla Ciebie najpopularniejszą w Polsce, zwykłą umowę najmu, także z gwarancją finansową Rendin.

Umowa najmu okazjonalnego

Długoterminowa umowa zawierana na okres od 3 miesięcy do 10 lat, między wynajmującym będącym osobą fizyczną a najemcą. Najemca musi podpisać oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się eksmisji u notariusza.

 • Ochrona przed stratami finansowymi i zniszczeniami do wysokości 10-krotności miesięcznego czynszu

 • Szybsza i łatwiejsza eksmisja lokatora w razie problemów

 • Wymaga podpisania oświadczenia najemcy u notariusza

Zwykła umowa najmu

Długoterminowa umowa zawierana na okres od 3 miesięcy do 10 lat, między wynajmującym będącym osobą fizyczną lub firmą a najemcą. Nie ma konieczności podpisywania umowy ani załączników w obecności notariusza,

 • Ochrona przed stratami finansowymi i zniszczeniami do wysokości 10-krotności miesięcznego czynszu

 • Wzór umowy zgodny z aktualnymi przepisami

 • Podpisanie umowy online i pomoc fachowców na każdym kroku