Prosta usługa wypełniona korzyściami

Sprawdź cały proces, jak zacząć korzystać z Rendin, lub jeśli jesteś zainteresowany tym, jak działa nasza platforma cyfrowej umowy z ochroną najmu, sprawdź demo!

Cieszymy się zaufaniem tysięcy wynajmujących

Liczby nie kłamią. Ochrona umów najmu od Rendin to najlepszy sposób, by zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz spokój, kiedy wynajmujesz swoją nieruchomość.

Nr 1
najlepsza platforma ochrony najmu
13 000+
wynajmujących dołączyło do Rendin
48 000+
zweryfikowanych lokatorów

Jak używać platformy Rendin krok po kroku

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i dowiedz się, jak zacząć korzystać z ochrony najmu Rendin. Przewijaj w dół strony, a zobaczysz kolejne etapy opisujące cały proces.

Zacznij od założenia konta

Użytkownicy Rendin mogą przerywać tworzenie umów i inne czynności na koncie. Nasza platforma zapisuje je automatycznie, a Ty nie musisz przechodzić przez wszystkie procesy do końca. Możesz zawsze wrócić do miejsca, w którym przerwałeś.

Szybka i łatwa rejestracja

Dołącz do naszej platformy przez email lub konto w mediach społecznościowych, za pomocą kilku kliknięć.

Wypełnij profil podstawowymi danymi

Wybierz typ konta (prywatne lub firmowe), dodaj imię i nazwisko, wpisz dane kontaktowe.

Twoje bezpieczeństwo to dla nas priorytet

Używamy Twoich danych osobowych wyłącznie do celów związanych z umową. Przechowujemy je na szyfrowanych serwerach i nigdy nie udostępniamy innym podmiotom.

Wypełnij umowę najmu

Znajdziesz tutaj gotowe, stworzone przez profesjonalnych prawników wzory umowy najmu zwykłego, okazjonalnego oraz instytucjonalnego. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i dodaj informacje o Twojej nieruchomości.

Zacznij od podstawowych danych

Najpierw poznajmy się lepiej. Wypełnienie wzoru umowy to nic trudnego, nawet jeżeli robisz to po raz pierwszy. Przeprowadzimy Cię przez każdy etap, w tym podanie takich danych jak strony umowy, data jej wejścia w życie, metoda i termin płatności, itp.

Dodaj specjalne warunki

Ten krok jest opcjonalny. Jeśli masz jakieś dodatkowe warunki, które muszą pojawić się w umowie, opisz je na tym etapie.

Wersja online i do druku

Nasz proces tworzenia umowy odbywa się w pełni online, ale później utworzymy dla Ciebie również wersję PDF. Pamiętaj, że w przypadku najmu okazjonalnego i instytucjonalnego wydruk umowy jest niezbędny do sporządzenia aktu notarialnego.

Weryfikacja najemców z Rendin

Kontrolujemy wypłacalność potencjalnego najemcy w bazie ERIF, by sprawdzić, czy nie miał on wcześniej problemów z regulowaniem zobowiązań. Na tej podstawie oceniamy jego wiarygodność. Gdy oznaczamy najemcę jako zweryfikowanego pozytywnie, bierzemy na siebie ryzyko, abyś Ty, jako wynajmujący, nie musiał tego robić.

Udostępnij bezpieczny link kandydatom na lokatora

Potencjalni najemcy muszą jedynie podać dane osobowe. Resztą zajmujemy się my.

Automatyczna weryfikacja

Do sprawdzenia kandydatów na lokatora używamy ich numerów PESEL. Potem prezentujemy wszystkich w jednym miejscu wraz z informacją o pozytywnym lub negatywnym wyniku weryfikacji.

Wykluczamy też z procesu wszystkich kandydatów, którzy w przeszłości sprawiali problemy użytkownikom Rendin.

Dodaj zweryfikowanego najemcę do umowy

Wystarczy jedno kliknięcie, by dodać zweryfikowanego najemcę do umowy. Jeśli masz kilku kandydatów, wybierz tego, który najbardziej Ci odpowiada.

Dokończ umowę najmu

To już prawie wszystko. Teraz zakończ proces w oparciu o nasze instrukcje, a w razie pytań skontaktuj się z obsługą klienta Rendin.

Podpisz umowę online

Złóż na umowie wstępny podpis przez Autenti, naszą zaufaną platformę do poświadczania dokumentów. Potem Ty i najemca otrzymacie instrukcje i umowę na swoje e-maile.

Wybrałeś najem okazjonalny lub instytucjonalny? Pamiętaj o notariuszu.

Po zatwierdzeniu umowy podpisem cyfrowym wydrukuj ją i podpisz w wersji papierowej. Wszystkie instrukcje znajdziesz w mailu od Rendin. Potem zanieś podpisany dokument do notariusza i poproś najemcę, aby do Ciebie tam dołączył.

W przypadku najmu okazjonalnego oraz instytucjonalnego jego obecność jest niezbędna by podpisać oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się eksmisji. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wypełnij protokół zdawczo-odbiorczy

Ten dokument pomoże Ci udowodnić stan wynajmowanego lokalu. Dodaj opisy i aktualne zdjęcia. Zrób to w dniu, w którym przekażesz lokal najemcy. Protokół będzie dowodem na wypadek, gdyby najemca wyrządził szkody w nieruchomości.

Przekaż nieruchomość

Po wykonaniu poprzednich kroków możesz już przekazać klucze najemcy.

O Twoje bezpieczeństwo dba teraz Rendin. Miłego wynajmu!

Gratulacje! Wszystkie dokumenty są gotowe, a my chronimy Twój najem.

Ciesz się wynajmem bez stresu

Rendin wspiera Cię przez cały okres trwania umowy. Oznacza to, że masz 10x wyższą ochronę niż w przypadku tradycyjnej jednomiesięcznej kaucji. Otrzymasz też bezpłatne porady prawne, kiedy tylko będą Ci potrzebne.

Pomoc w trakcie wynajmu

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z wynajmem, kwestiami technicznymi lub prawnymi, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji.

W razie zniszczeń lub braku płatności

Jak najszybciej daj nam znać! Nasza obsługa klienta przydzieli Ci eksperta w zakresie prawa, który doradzi co do kolejnych kroków.

Wynajem. W wersji turbo.

Dowiedz się, jak Rendin może pomóc Ci zabezpieczyć i ulepszyć Twoje doświadczenia z wynajmem. Oferujemy narzędzia i zasoby dla właścicieli, począwszy od tworzenia ogłoszeń po ochronę najmu i lepsze zrozumienie prawa, aby pomóc Ci efektywniej zarządzać swoją nieruchomością.

Bezpłatne ogłoszenia

Bezpłatnie twórz i zarządzaj swoimi ogłoszeniami dotyczącymi najmu

Ochrona i gwarancja

Zamień kaucję na sprawdzone rozwiązanie, które zapewnia 10-krotnie lepsze zabezpieczenie.

Weryfikacja lokatorów

Weryfikujemy lokatorów sprawdzając ich historię finansową w bazie dłużników

Historie klientów

Zapoznaj się z przykładami z życia wynajmujących korzystających z Rendin.

Zmieniamy najem nieruchomości

Zgodnie z polskimi przepisami, nawet nieuczciwy lokator 
ma większe prawa, niż wynajmujący. My wspieramy dobre relacje między stronami umowy rozwiązaniem, które daje właścicielom:

  • Gwarancję płatności czynszu

  • Rekompensatę za szkody w nieruchomości

  • Pomoc prawną zawsze, kiedy jej potrzebują

Wierzymy, że nowoczesny najem nieruchomości powinien być prosty, dostępny i bezpieczny dla wynajmujących oraz lokatorów.

Włącz ochronę umowy najmu. Ciesz się spokojem i licz zyski.

Weryfikuj swoich kandydatów na lokatora jednym kliknięciem i zyskaj ochronę swoich pieniędzy aż 10x większą niż kaucja. Poznaj bezpieczeństwo i wygodę najmu z Rendin.