← Powrót do artykułów

Rendin Digibroker znajduje sprawdzonych najemców

14.07.2022

Treści w tym artykule mogą być nieaktualne!
Rendin Digibroker znajduje sprawdzonych najemców

Rendin Digibroker to narzędzie, które pozwala wynajmującym dodać darmowe ogłoszenia nieruchomości szybko znaleźć godnych zaufania, zweryfikowanych najemców. Następnie można dzięki niemu podpisać bezpieczną umowę najmu z wybranym lokatorem. Jako że cały proces jest bardzo wygodnie zorganizowany, użytkownik musi jedynie podążać za instrukcjami. Jednocześnie narzędzie jest dla wynajmujących w pełni darmowe.

Jeśli nie udało się jeszcze znaleźć sprawdzonego najemcy

W tym przypadku pierwszym krokiem właściciela nieruchomości jest przygotowanie ogłoszenia najmu, które powinno zawierać informacje na temat oferowanego lokalu: od jego lokalizacji i powierzchni po inne znaczące detale (czy mieszkanie jest umeblowane, czy ma miejsce parkingowe, dostęp do schowka, czy może zostać wynajęte przez lokatora posiadającego zwierzęta itd.). Wirtualny agent nieruchomości poprosi o wstępne informacje, a następnie właściciel będzie mógł dodać krótki opis.

Jak zrobić opis mieszkania na wynajem

Pisząc opis, warto wejść w skórę potencjalnego lokatora i zastanowić się, co samemu chciałoby się przeczytać na jego miejscu. Przykładowo: jakie aspekty nieruchomości można uznać za jej szczególne zalety, co znajduje się w okolicy i jak dobrze jest ona skomunikowana. Zdanie czy dwa to z pewnością za mało, ale nie trzeba przesadnie się rozpisywać.

Najlepsi kandydaci odwiedzą ogłoszenie, jeśli będzie ono mieć dobrą widoczność, co spowoduje, że pojawi się wystarczająco dużo potencjalnych lokatorów. Ogłoszenie wgrane przez Digibroker Rendin automatycznie pojawi się na platformie Rendin i grupie na Facebooku, a w ciągu jednego dnia roboczego również na portalach nieruchomości. Właściciel nie musi samodzielnie zajmować się dystrybucją ogłoszenia.

Digibroker Rendin: darmowa weryfikacja najemców

Ogłoszenie najmu będzie zawierało link z zaproszeniem, pod którym potencjalni lokatorzy będą mogli wyrazić zainteresowanie ofertą. Każdy kandydat będzie musiał przejść weryfikację Rendin, co pozwoli nam sprawdzić, czy dana osoba ma czystą sytuację finansową i jest wypłacalna. Weryfikacja najemcy jest bezpłatna i jest dla nas kluczowa, bo to Rendin bierze na siebie ryzyko związane z zachowaniem lokatora, nie wynajmujący.

Kiedy pojawią się potencjalni lokatorzy, właściciel musi znaleźć czas na pokazanie im nieruchomości. Przy odrobinie szczęścia jest już wśród nich osoba, która ostatecznie wynajmie mieszkanie.

Jeśli udało się już znaleźć kandydata na najemcę

Większość pracy została już wykonana, pozostają tylko ostatnie kroki: podpisanie umowy najmu, sporządzenie aktu przekazania nieruchomości, które w aplikacji Rendin zrobisz online i podpiszesz przez internet (dotyczy zwykłych umów najmu. Umowy najmu okazjonalnego oraz instytucjonalnego, po podpisaniu przez internet muszą być wydrukowane i podpisane odręcznie, aby notariusz mógł sporządzić akt poddania się przez lokatora dobrowolnie rygorowi eksmisji), oraz przekazanie lokalu.

Stworzenie umowy najmu z Rendin jest bardzo łatwe, bo wszystkie najważniejsze elementy są już gotowe. Wynajmujący i najemca muszą tylko wypełnić puste miejsce i złożyć podpis.

Najbezpieczniejsza umowa wynajmu

Warto wiedzieć, że oferujemy wyłącznie umowy na czas określony, bo takie rozwiązanie jest najbardziej elastyczne i najbezpieczniejsze dla obu stron.

Poprzez platformę Rendin możesz zawrzeć zwykłe umowy najmu oraz umowy najmu okazjonalnego i instytucjonalnego.

Aby dopełnić formalności oddając mieszkanie lokatorowi, należy sporządzić akt przekazania nieruchomości. Musi zostać sporządzony w odpowiedni sposób – ułatwi to rozstrzygnięcie ewentualnych roszczeń w przypadku pojawienia się zniszczeń. Warto zrobić zdjęcia, w tym szczegółowe zbliżenia najdroższych urządzeń, aby udokumentować stan lokalu przed jego przekazaniem. Należy także spisać odczyty z liczników i zrobić listę przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu, aby upewnić się, że nic nie zginie. Aplikacja Rendin bardzo ułatwia to wszystko użytkownikom.

Dokumenty muszą się zgadzać, zanim nieruchomość zostanie przekazana. Teraz czas rozpocząć okres najmu!

Wynajem mieszkania jak się zabezpieczyć:

  • Sprawdź blog Rendin, aby być na bieżąco z kluczowymi tematami z rynku najmu

  • Odwiedź Centrum Pomocy Rendin, aby uzyskać odpowiedzi na pytania, które mogą Ci się nasunąć przed okresem najmu, w jego trakcie lub po jego zakończeniu.