Wszystko o Rendin

Łączymy właścicieli i lokatorów, chronimy ich w czasie trwania najmu. Oszczędzamy czas i pieniądze obu stronom.

Rendin to najlepsze w Polsce zabezpieczenie dla umów najmu z gwarancją rekompensaty strat finansowych wynajmujących.

0 +
Zweryfikowanych lokatorów
0 +
Podpisanych umów
0 + zł
Oszczędzone przez naszych klientów
0
Lata na rynku

Czym jest Rendin?

Rendin to platforma do bezpiecznego wynajmowania nieruchomości oraz wygodne narzędzie mobilne do weryfikacji kandydatów na lokatorów i podpisywania umów najmu zwykłego, okazjonalnego i instytucjonalnego.

Właściciel nieruchomości otrzymuje od nas gwarancję rekompensaty w wypadku niezapłaconego czynszu i rachunków, a lokator może wprowadzić się bez płacenia kaucji. Całym procesem możesz wygodnie zarządzać online w przeglądarce lub aplikacji Rendin.

Czy Rendin to ubezpieczenie nieruchomości?

Nie, my chronimy właścicieli w sytuacjach, w których ubezpieczenie nie może pomóc – i vice versa. Zdecydowanie polecamy wszystkim wynajmującym mieć zarówno bezpieczną umowę najmu Rendin, jak i ubezpieczenie nieruchomości z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej.

Jeśli właściciel nie posiada ubezpieczenia nieruchomości, ponosi odpowiedzialność, która może wiązać się z koniecznością pokrycia kosztów zniszczeń na kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Co Rendin daje właścicielom?

Dajemy właścicielom gwarancję rekompensaty niezapłaconego czynszu i mediów o wartości aż 10-krotności czynszu. W przypadku problemów nie stracą oni dochodu. Chronimy na wypadek długów najemcy, jego nieoczekiwanej wyprowadzki i konieczności szukania nowego lokatora (przez okres do 3 miesięcy) i w innych sytuacjach.

Rendin zapewnia również ochronę mienia. Meble, sprzęty i wnętrza w wynajmowanej nieruchomości są zabezpieczone na wypadek zniszczeń spowodowanych przez najemcę, celowo lub nie.

Co daje Rendin lokatorom?

Największa korzyść dla najemcy to wynajem bez kaucji. Koszty przeprowadzki do nowego mieszkania są niższe, ponieważ najemca płaci tylko czynsz za pierwszy miesiąc. Bez Rendin musiałby zapłacić co najmniej 3-krotność czynszu: czynsz za pierwszy miesiąc, kaucję i opłatę dla pośrednika.

W przypadku problemów z właścicielem, do dyspozycji najemcy są eksperci Rendin, którzy pomogą w razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań. I to przez cały okres wynajmu.

Jak korzystać z Rendin?

1

DODAJ SWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ

To nic trudnego. Potrzebujemy tylko najważniejszych danych takich jak liczba pokojów i adres.

2

Znajdź NAJEMCĘ I DODAJ DO UMOWY

Znajdź najemcę tak, jak robisz to zwykle: na portalach ogłoszeniowych czy mediach społecznościowych. Wyślij mu link do swojej nieruchomości w platformie Rendin. Po pozytywnej weryfikacji będzie mógł podpisać z Tobą umowę.

3

DODAJ WARUNKI UMOWY

Wypełnij wymagane pola. W razie potrzeby wpisz swoje dodatkowe warunki.

4

ZAWRZYJ UMOWĘ

To zajmuje dosłownie chwilę!

5

PRZYGOTUJ PROTOKÓŁ ZDAWCZO-ODBIORCZY

Zabezpiecz się przed problemami – zrób zdjęcia nieruchomości i spisz stan liczników oraz inne ważne informacje: to wszystko też w aplikacji Rendin.

Umowy i opłaty

Jakie umowy dostępne są na Rendin?

Najem zwykły podpisać można na Rendin na czas określony. Nie oferujemy gwarancji dla umów bezterminowych i odradzamy korzystanie z nich. Jest to skrajnie niekorzystne dla wynajmującego i może praktycznie uniemożliwić eksmisję nieuczciwego najemcy.

Najem okazjonalny i instytucjonalny na platformie Rendin można podpisać na czas określony od 3 miesięcy do 10 lat.

Proponowane przez nas rozwiązania są najkorzystniejsze od strony prawnej. Mimo że umowy mają określony czas trwania, za zgodą obu stron najem można zakończyć w dowolnym momencie.


Jakie opłaty pobiera Rendin?

Opłata za usługę Rendin wynosi 2,5% miesięcznego czynszu i jest naliczana co miesiąc, do końca trwania okresu umowy najmu.

Usługę tę opłaca lokator. Po umieszczeniu w umowie odpowiedniego zapisu może to jednak robić także właściciel.

Zwykła umowa najmu

Zwykła umowa najmu zawierana jest na okres od 3 miesięcy do 10 lat, między wynajmującym będącym osobą fizyczną a najemcą. Podpisanie takiej umowy jest wygodne, ponieważ nie musi odbyć się w obecności notariusza.

Zwykła umowa najmu, wzbogacona o gwarancję Rendin to dla wynajmującego:

  • ochrona przed stratami finansowymi i zniszczeniami do wysokości 10-krotności miesięcznego czynszu;

  • wzór umowy zgodny z aktualnymi przepisami;

  • podpisanie umowy online i pomoc prawna na każdym kroku.

Umowa najmu okazjonalnego i instytucjonalnego

Umowa najmu okazjonalnego i umowa najmu instytucjonalnego dają wynajmującemu ochronę dużo lepszą niż zwykła umowa najmu. Są one przydatne zwłaszcza w razie konieczności eksmisji lokatora.

Oprócz standardowych zapisów, obecnych też w zwykłej umowie najmu lokator składa oświadczenie w formie aktu notarialnego. Dobrowolnie poddaje się w nim egzekucji, a w przypadku najmu okazjonalnego wskazuje adres, pod który wyprowadzi się po zakończenia umowy.

Daje to pewność szybkiego odzyskania mieszkania od niepłacącego lokatora, który nie ma podstaw prawnych, by uchylać się od wyprowadzki.

Umowa najmu okazjonalnego lub instytucjonalnego może być zawarta na czas określony od 3 miesięcy do 10 lat.

Weryfikacja lokatora i problemy

Weryfikacja lokatora przez Rendin

System weryfikacji lokatorów Rendin to sprawdzenie, czy dana osoba terminowo reguluje swoje zobowiązania. Jeśli kandydat przejdzie pozytywnie weryfikację, oznacza to, że jest wypłacalny i nie ma długów.

To narzędzie zapewnia też bezpieczeństwo naszej firmie. Musimy mieć pewność, że ufamy potencjalnemu najemcy – to nie właściciel nieruchomości, a my bierzemy na siebie ryzyko finansowe związane z jego zachowaniem.

Negatywna weryfikacja lokatora

Weryfikacja nie powiedzie się, jeśli system wykryje, że kandydat na lokatora ma prowadzone procesy windykacyjne i długi wobec innych osób i firm.

Czasem system może zażądać dodatkowej weryfikacji ze względu na niewystarczające dane. Eksperci Rendin zawsze mogą dokonać weryfikacji ręcznej, by upewnić się, że sytuacja finansowa kandydata jest odpowiednia.

Rozwiązywanie problemu z zadłużonym lokatorem

Jeśli lokator nie zapłaci na czas, właściciel powinien natychmiast skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, który doradzi mu dalsze kroki prawne.

Dostarczymy też potrzebne dokumenty i powiadomienia, a także zaoferujemy inne wsparcie, aby jak najszybciej rozwiązać problem.

Problem ze zniszczeniami w nieruchomości

Jeśli właściciel wykryje w nieruchomości zniszczenia, musi poinformować o tym najemcę oraz Rendin. Wymagamy dokumentacji uzupełniającej, takiej jak prawidłowo sporządzony akt przekazania z aktualnymi zdjęciami.

Pierwszym krokiem w takim przypadku jest obarczenie odpowiedzialnością lokatora i próba osiągnięcia kompromisu. Jeśli ten nie chce współpracować i nie rekompensuje szkody, sprawę przejmuje Rendin. Właściciel otrzyma rekompensatę od nas, a my wysuniemy roszczenie wobec najemcy.

Przeczytaj więcej o tym jak pomaga Rendin na naszym blogu.

Szukasz lokatora lub chcesz podpisać umowę?

Wirtualny Asystent Rendin to narzędzie, które pozwala właścicielom nieruchomości znaleźć zaufanych kandydatów na lokatora. Po wybraniu lokatora możesz podpisać z nim bezpieczną umowę najmu.

Skorzystaj z Wirtualnego Asystenta za darmo