Umowa najmu, która gwarantuje bezpieczeństwo

Rendin zapewnia Ci rekompensatę strat z powodu braku płatności od najemcy oraz zniszczeń w lokalu do wysokości aż 10-krotności kwoty czynszu oraz pomoc prawną.

0 +
Podpisanych umów
0 + zł
Oszczędzone przez naszych klientów
0
Lat na rynku
0 +
Zweryfikowanych lokatorów

Sprawdź, ile zyskasz podpisując swoją umowę najmu przez Rendin:

Poręczenie o wartości 10x miesięcznego czynszu

Rendin oferuje właścicielom ochronę przed brakiem opłat za czynsz i media oraz ochronę nieruchomości o wartości 10x miesięcznego czynszu.

Intuicyjny proces najmu i pomoc na każdym kroku

Pomagamy w procesie najmu od początku do końca, oferując dokumenty, poręczenie i eksperckie wsparcie. Zawsze możesz też skorzystać z pomocy obsługi klienta

Aktualne i bezpieczne wzory umowy i załączników

Właściciele korzystający z naszej platformy mają dostęp do w pełni zgodnych z prawem wzorów umowy najmu zwykłego, okazjonalnego i instytucjonalnego .

Weryfikacja Twoich kandydatów na lokatorów

Sprawdzimy, czy Twoi kandydaci na lokatorów mają długi (w bazie ERIF). Dzięki temu możemy określić ich wypłacalność i wiarygodność.

Skuteczne rozwiązywanie konfliktów z lokatorem

Nasi prawnicy pomogą, kiedy tylko będziesz tego potrzebować. Zapobiegamy problemom z najemcą i skutecznie je rozwiązujemy.

Zero opłat dla osób wynajmujących lokale

Opłata Rendin, czyli 2,5% miesięcznego czynszu, jest pokrywana przez lokatora. Usługa jest w pełni darmowa dla właściciela mieszkania!

Jarosław Kwiecień

Wynajmujący

Rendin to nie tylko platforma technologiczna usprawniająca zawarcie umowy pomiędzy wynajmującym a najemcą, to przede wszystkim zespół profesjonalistów i nowoczesne know-how bezpiecznego wynajmu mieszkania. Przekonałem się o tym, kiedy pojawiły się problemy. Współpracując z Rendin, nie pozostałem sam. Przedstawiciel Rendin okazał się sprawnym i skutecznym negocjatorem – problemy zostały rozwiązane. Po zdobytych doświadczeniach uważam, że warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań oraz umiejętności i wiedzy zespołu Rendin. Dlatego polecam wynajęcie mieszkania przez platformę Rendin.

Jakub Kowalski

Wynajmujący

Jeśli firma po prostu weryfikuje lokatora, ale nie daje żadnych gwarancji, nie daje mi to poczucia pewności. W przypadku Rendin mam pewność, że zależy Wam na odpowiednim przeprowadzeniu weryfikacji, bo później bierzecie odpowiedzialność finansową za tę osobę.

Sebastian Oswald

Wynajmujący

Lubię nowe rozwiązania i od razu spodobało mi się zabezpieczenie najmu Rendin. Nie ma drugiego takiego rozwiązania na rynku, a przekonuje mnie też to, że firma pochodzi z Estonii, czyli wylęgarni dobrych startupów. Szybko odpowiadają na pytania, a aplikacja jest intuicyjna i przyjazna. Polecam.

Karolina Drąg

Wynajmujący

Polecam nie tylko ze względu na poręczenie do Rendin, ale też ze względu na świetną obsługę klienta. W bardzo długiej rozmowie, gdzie miałam dużo pytań, dostałam wszystkie odpowiedzi wyczerpująco i w miły sposób. Polecam szczególnie jeśli nie ma się jeszcze doświadczenia z wynajmowaniem mieszkań.

Tadeusz Kula

Wynajmujący

Straciłem 4 miesiące czynszu i opłat. Nie miałem zabezpieczenia Rendin. Z nową umową już będę miał.

Anna Kisicka-Turkuła

Wynajmujący

Polecam współpracę z platformą Rendin, wsparcie prawników od samego początku do końca w procesie najmu, mam nadzieję na udaną dalszą współpracę. :)

Barbara Sarnecka

Wynajmujący

Profesjonalne podejście do tematu , kopalnia wiedzy dla niewprawnych wynajmujących i najemców oraz kompetentna załoga firmy. Polecam.

Gabriela Kielak

Wynajmujący

Bardzo pomocna firma przy wynajmie mieszkania, weryfikacja potencjalnych kandydatów. Szybko i wyczerpująco odpowiadają na pytania. Wszystkie dokumenty w jednym miejscu w dostępnej, intuicyjnej aplikacji. Polecam dla wynajmujących jak i dla lokatorów.

Marta Danielewicz

Wynajmujący

Bardzo polecam wynajem mieszkania za pośrednictwem platformy Rendin. Zawarcie umowy było bardzo szybkie i bezproblemowe, ale co ważniejsze została ona zawarta dopiero po pozytywnej weryfikacji najemcy. Dodatkowo umowa została przygotowana w oparciu o aktualne przepisy prawa, więc nie musieliśmy się obawiać, że z naszej strony coś zostanie pominięte. W trakcie całego procesu mogliśmy liczyć w każdym momencie na bardzo profesjonalną pomoc naszego opiekuna, za co bardzo dziękujemy.

Artur Dolecki

Wynajmujący

Bezstresowe ogarnięcie umowy najmu, i “święty spokój” po jej podpisaniu. Tego szukałem.

Dorota Was

Wynajmujący

Polecam współpracę z Rendin Polska. Dobra komunikacja, wsparcie w rozwiązywaniu problemów, mili ludzie. :)

Piotr Stachowiak

Wynajmujący

Robią to co obiecują. Miałem problem z lokatorem i pomogli zakończyć szybko umowę. Były małe zniszczenia i zostały pokryte przez Rendin.

Filip Kowarski

Wynajmujący

Straty finansowe powodowane przez nieuczciwego najemcę mogą być naprawdę duże. To nie tylko niezapłacony czynsz i koszty remontu zdewastowanego lokalu, ale też pieniądze, których nie zarobiliśmy przez przestój potrzebny na remont i znalezienie nowego najemcy. Na szczęście żyjemy w ciekawych czasach i kiedy pojawia się problem, szybko znajduje się ktoś, kto ten problem chce rozwiązać. Rozwiązanie proponowane przez Rendin jest na tyle ciekawe, że wynająłem przez platformę cztery mieszkania.

Michał Korneszczuk

Wynajmujący

Wynajmuje przez Rendin od 3 miesięcy. Fajny proces i duża pomoc w przygotowaniu dokumentów.

Małgorzata Lindner

Wynajmujący

Z czystym sumieniem daję 5/5 gwiazdek. Dobra obsługa klienta, wygodny interfejs, łatwość poruszania się po platformie i przede wszystkim usługa, która rozwiązuje mój problem. Myślałam o ubezpieczeniu wynajmu, ale zabezpieczenie płatności i to, że nie jestem sama w razie problemu, tylko mam wsparcie prawników przekonało mnie bardziej. Przydało się już od początku, gdy miałam pytania na etapie samego pójścia do notariusza z umową najmu okazjonalnego. Mogę zdecydowanie polecić.

Andrzej Wasilewski

Wynajmujący

Firmę polecili mi znajomi, którzy wynajmują poprzez Rendin i są zadowoleni. Też wynająłem swoje mieszkanie i też jestem zadowolony. Na razie nie mam problemów z lokatorem, więc brak doświadczeń jak rozwiązują takie sytuacje, ale miałam wsparcie obsługi klienta od początku przy zawieraniu umowy, więc mam nadzieję, że tak też będzie gdyby pojawiły się jakieś problemy.

Umowa najmu okazjonalnego

Długoterminowa umowa zawierana na okres od 3 miesięcy do 10 lat, między wynajmującym będącym osobą fizyczną a najemcą. Musi być podpisana w obecności notariusza.

  • Ochrona przed stratami finansowymi i zniszczeniami do wysokości 10-krotności miesięcznego czynszu

  • Szybsza i łatwiejsza eksmisja lokatora w razie problemów

  • Wymaga podpisania w obecności notariusza

Zwykła umowa najmu

Długoterminowa umowa zawierana na okres od 3 miesięcy do 10 lat, między wynajmującym będącym osobą fizyczną a najemcą. Nie musi być podpisana w obecności notariusza.

  • Ochrona przed stratami finansowymi i zniszczeniami do wysokości 10-krotności miesięcznego czynszu

  • Wzór umowy zgodny z aktualnymi przepisami

  • Podpisanie umowy online i pomoc na każdym kroku

Sprawdź wysokość ochrony Rendin

Wysokość czynszu
100 zł
8000  zł
Zwykła umowa najmu
Poręczenie w wysokości 10x miesięcznego czynszu 19 000 1900
Darmowe porady prawne
Wsparcie w eksmisji lokatora
Pomocna obsługa klienta
Wygodny proces online
Opłata ZA DARMO ZA DARMO
Jarosław Kwiecień
Wynajmujący

Rendin to nie tylko wsparcie na etapie przed i w trakcie podpisania umowy, ale również bardzo ważne wsparcie podczas trwania umowy.

O tym przekonałem się kiedy pojawiły się problemy. Współpracując z Rendin nie pozostałem sam.

Przedstawiciel Rendin okazał się sprawnym i skutecznym negocjatorem. Problemy zostały rozwiązane, a ja dalej wynajmuję mieszkanie.

Problemy z lokatorami potrafią zaskoczyć

KAUCJA NIE WYSTARCZY

W 85% przypadków, gdy pojawia się problem z lokatorem, ostateczny koszt ponoszony przez właściciela jest wielokrotnie wyższy, niż wartość kaucji. Oprócz zakupu nowych sprzętów i mebli oraz pokrycia kosztu sprzątania, wynajmujący musi też opłacić zaległy czynsz i rachunki.

Dzięki Rendin, Twoja nieruchomość jest zabezpieczona do kwoty 10x miesięcznych czynszów. Do tego przysługuje Tobie również wsparcie i możesz otrzymać porady od naszego zespołu ekspertów.

HISTORIE KLIENTÓW RENDIN

Trudne przejście z lokatorem przydarzyło się Karolinie jednej z klientek Rendin. Jej łączne koszty po przeliczeniu wyniosły aż 11 750 zł!

Kaucja pokryłaby tylko około 3000 zł, a resztę musiałaby zapłacić z własnych pieniędzy. Dzięki Rendin Karolina nie straciła jednak ani złotówki!

TRUDNEGO LOKATORA TRUDNO SIĘ POZBYĆ

Wejście na drogę sądową i eksmitowanie zadłużonego lokatora to długi i nieprzyjemny proces. Wiąże się on też z wysokimi kosztami. Policja Ci nie pomoże, a o innego rodzaju wsparcie bardzo trudno.

Dysponujemy bogatym doświadczeniem w trudnych mediacjach, a do tego stworzyliśmy unikalny produkt: umowy najmu z dodatkową ochroną przed zaległościami w płatnościach i zniszczeniami.

HISTORIE KLIENTÓW RENDIN

Kasia utknęła z zadłużonym lokatorem, z którym trudno było się porozumieć przez barierę językową. Dzięki Rendin otrzymała dostęp do mediatora, który pomógł znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie. Problem zakończył się bez żadnych kosztów.

Zacznij od założenia konta

Użytkownicy Rendin mogą przerywać tworzenie umów i inne czynności na koncie. Nasza platforma zapisuje je automatycznie, a Ty nie musisz przechodzić przez wszystkie procesy do końca. Możesz zawsze wrócić do miejsca, w którym przerwałeś.

Szybka i łatwa rejestracja

Dołącz do naszej platformy przez email lub konto w mediach społecznościowych, za pomocą kilku kliknięć.

Wypełnij profil podstawowymi danymi

Wybierz typ konta (prywatne lub firmowe), dodaj imię i nazwisko, wpisz dane kontaktowe.

Twoje bezpieczeństwo to dla nas priorytet

Używamy Twoich danych osobowych wyłącznie do celów związanych z umową. Przechowujemy je na szyfrowanych serwerach i nigdy nie udostępniamy innym podmiotom.

Wypełnij umowę najmu

Znajdziesz tutaj gotowe, stworzone przez profesjonalnych prawników wzory umowy najmu zwykłego, okazjonalnego oraz instytucjonalnego. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i dodaj informacje o Twojej nieruchomości.

Zacznij od podstawowych danych

Najpierw poznajmy się lepiej. Wypełnienie wzoru umowy to nic trudnego, nawet jeżeli robisz to po raz pierwszy. Przeprowadzimy Cię przez każdy etap, w tym podanie takich danych jak strony umowy, data jej wejścia w życie, metoda i termin płatności, itp.

Dodaj specjalne warunki

Ten krok jest opcjonalny. Jeśli masz jakieś dodatkowe warunki, które muszą pojawić się w umowie, opisz je na tym etapie.

Wersja online i do druku

Nasz proces tworzenia umowy odbywa się w pełni online, ale później utworzymy dla Ciebie również wersję PDF. Pamiętaj, że w przypadku najmu okazjonalnego i instytucjonalnego wydruk umowy jest niezbędny do sporządzenia aktu notarialnego.

Weryfikacja najemców z Rendin

Kontrolujemy wypłacalność potencjalnego najemcy w bazie ERIF, by sprawdzić, czy nie miał on wcześniej problemów z regulowaniem zobowiązań. Na tej podstawie oceniamy jego wiarygodność. Gdy oznaczamy najemcę jako zweryfikowanego pozytywnie, bierzemy na siebie ryzyko, abyś Ty, jako wynajmujący, nie musiał tego robić.

Udostępnij bezpieczny link kandydatom na lokatora

Potencjalni najemcy muszą jedynie podać dane osobowe. Resztą zajmujemy się my.

Automatyczna weryfikacja

Do sprawdzenia kandydatów na lokatora używamy ich numerów PESEL. Potem prezentujemy wszystkich w jednym miejscu wraz z informacją o pozytywnym lub negatywnym wyniku weryfikacji.

Wykluczamy też z procesu wszystkich kandydatów, którzy w przeszłości sprawiali problemy użytkownikom Rendin.

Dodaj zweryfikowanego najemcę do umowy

Wystarczy jedno kliknięcie, by dodać zweryfikowanego najemcę do umowy. Jeśli masz kilku kandydatów, wybierz tego, który najbardziej Ci odpowiada.

Dokończ umowę najmu

To już prawie wszystko. Teraz zakończ proces w oparciu o nasze instrukcje, a w razie pytań skontaktuj się z obsługą klienta Rendin.

Podpisz umowę online

Złóż na umowie wstępny podpis przez Autenti, naszą zaufaną platforę do poświadczania dokumentów. Potem Ty i najemca otrzymacie instrukcje i umowę na swoje e-maile.

Wybrałeś najem okazjonalny lub instytucjonalny? Pamiętaj o notariuszu.

Po zatwierdzeniu umowy podpisem cyfrowym wydrukuj ją i podpisz w wersji papierowej. Wszystkie instrukcje znajdziesz w mailu od Rendin. Potem zanieś podpisany dokument do notariusza i poproś najemcę, aby do Ciebie tam dołączył.

W przypadku najmu okazjonalnego oraz instytucjonalnego jego obecność jest niezbędna by podpisać oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się eksmisji. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wypełnij protokół zdawczo-odbiorczy

Ten dokument pomoże Ci udowodnić stan wynajmowanego lokalu. Dodaj opisy i aktualne zdjęcia. Zrób to w dniu, w którym przekażesz lokal najemcy. Protokół będzie dowodem na wypadek, gdyby najemca wyrządził szkody w nieruchomości.

Przekaż nieruchomość

Po wykonaniu poprzednich kroków możesz już przekazać klucze najemcy.

O Twoje bezpieczeństwo dba teraz Rendin. Miłego wynajmu!

Gratulacje! Wszystkie dokumenty są gotowe, a my chronimy Twój najem.

Ciesz się wynajmem bez stresu

Rendin wspiera Cię przez cały okres trwania umowy. Oznacza to, że masz 10x wyższą ochronę niż w przypadku tradycyjnej jednomiesięcznej kaucji. Otrzymasz też bezpłatne porady prawne, kiedy tylko będą Ci potrzebne.

Pomoc w trakcie wynajmu

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z wynajmem, kwestiami technicznymi lub prawnymi, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji.

W razie zniszczeń lub braku płatności

Jak najszybciej daj nam znać! Nasza obsługa klienta przydzieli Ci eksperta w zakresie prawa, który doradzi co do kolejnych kroków.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje usługa Rendin? Skąd będę wiedzieć, że lokator pokrył opłatę Rendin?

Czy aplikacja Rendin jest dostępna także na komputerze?

Czy to prawda, że mogę podpisać umowę jedynie na czas określony?

Czy zapewniacie wzór umowy najmu? Czy mogę użyć także własnego wzoru umowy?

Udało mi się już znaleźć lokatora, czy i tak muszę umieścić ogłoszenie na Rendin?

Czy Rendin to zamiennik dla ubezpieczenia nieruchomości?

Szukasz odpowiedzi na inne pytanie? Sprawdź nasze FAQ

Aplikacja Rendin: wszystko w jednym miejscu

  • Get it on Apple App Store
  • Get it on Google Play