← Powrót do artykułów

Wynajem mieszkania przez Rendin: jak to zrobić i dlaczego warto?

27.07.2021

Treści w tym artykule mogą być nieaktualne!
Wynajem mieszkania przez Rendin: jak to zrobić i dlaczego warto?

Planujesz wynajem mieszkania? Poznaj Rendin – innowacyjną usługę, dzięki której unikniesz płacenia kaucji. Z artykułu dowiesz się, jak wynająć mieszkanie z pomocą Rendin.

Na czym polega Rendin?

Rendin to estoński startup, który sprawia, że mieszkania na wynajem stają się dużo łatwiej dostępne. Dzięki specjalnemu poręczeniu udzielanemu przez tę firmę nie musisz wpłacać kaucji - Rendin zrobi to w Twoim imieniu. To oznacza, że przy użyciu Rendin obie strony są w lepszej sytuacji – zarówno najemcy, jak i wynajmujący!

Dlaczego wynajem mieszkania przez Rendin to dobry pomysł?

Wynajem mieszkania wiąże się zwykle z koniecznością wpłacenia kaucji. W Polsce to najczęściej jednokrotność miesięcznego czynszu, szczególnie jeśli wynajmowany jest pokój lub kawalerka. Jednak w przypadku ponadprzeciętnie wyposażonych lokali właściciel może żądać większej kwoty.

Dla wielu osób to poważny problem – już sam czynsz stanowi spore obciążenie dla miesięcznego budżetu, a co dopiero jego dwukrotność. Do tego krążą plotki o właścicielach, którzy bez powodu zachowują dla siebie całą kaucję po zdaniu mieszkania na wynajem. Potencjalni najemcy boją się więc, że ich ciężko zarobione pieniądze po prostu przepadną.

Z Rendin nie płacisz kaucji

Rendin rozwiązuje ten problem i pozwala zaoszczędzić aż połowę kosztów wynajęcia mieszkania. Właściciel otrzymuje od firmy specjalne poręczenie, dzięki czemu Ty nie musisz się przejmować kaucją. Żeby wynająć mieszkanie, wystarczą środki na opłacenie pierwszego czynszu!

Wynajem mieszkania z Rendin to uczciwa umowa

Właściciele próbują niekiedy umieścić w umowie zapisy, które nie są zgodne z polskim prawem. Taka sytuacja nie będzie mieć miejsca, jeżeli zdecydujesz się na wynajem mieszkania z Rendin! Firma gwarantuje odpowiednią jakość umowy, a do tego umożliwia skorzystanie z darmowej porady prawnej.

Jak wynająć mieszkanie z Rendin?

Wynajem mieszkania przez Rendin to nic trudnego. Załóż konto na stronie, aby pokazać się jako osoba godna zaufania – dzięki temu nie będziesz musiał płacić kaucji! Wystarczą trzy proste kroki.

  1. Przejdź na sekcję dla najemców.

  2. Kliknij pomarańczowy przycisk “Stwórz swój profil".

  3. Podaj podstawowe informacje na temat swojej tożsamości i poszukiwanego mieszkania: to kawalerka czy może większy lokal?

  4. Podaj numer PESEL w celu uzyskania pozytywnej weryfikacji najemcy.

Już masz profil na Rendin i wiesz, jak wynająć mieszkanie? Teraz po prostu poczekaj, aż skontaktują się z Tobą wynajmujący.