← Powrót do artykułów

Wycena zniszczeń w mieszkaniu na ponad 23000 zł – jak to się stało!?

11.03.2021

Treści w tym artykule mogą być nieaktualne!
Wycena zniszczeń w mieszkaniu na ponad 23000 zł – jak to się stało!?

Wycena zniszczeń w mieszkaniu na kwotę ponad 23 000 zł? Trudno w to uwierzyć, ale właśnie to przydarzyło się Triin, jednej z naszych klientek w Estonii. Posiada ona kilka nieruchomości w Tallinie – a jedną z nich musiała ostatnio gruntownie wyremontować po tym, jak nieodpowiedzialny najemca zniszczył mieszkanie. Sprawdź, jak do tego doszło i w jaki sposób uchronić się przed konsekwencjami takich przykrych wydarzeń!

Zniszczenie mieszkania przez najemcę? Takie rzeczy się zdarzają

Każdy właściciel nieruchomości musi mieć świadomość, że jego najemcy to po prostu ludzie – ich życia są zmienne i może się przytrafić wiele nieprzewidzianych wydarzeń. Zdarza się, że lokator traci pracę, ma problemy rodzinne, choruje albo staje się ofiarą jeszcze innego problemu. Przypadki chodzą po ludziach – właśnie dlatego zarabianie na wynajmie wiąże się z ryzykiem.

Gdy Triin odbierała nieruchomość po zakończeniu umowy najmu, zastany widok ją zszokował. Praktycznie nic nie zostało po nowoczesnym, pięknie wyposażonym mieszkaniu.

Za tymi wydarzeniami kryje się oczywiście ciekawa historia. Lokatorami Triin była para, ale umowę najmu podpisała partnerka. Co za tym idzie, tylko ona została zweryfikowana przez Rendin. Niestety niedługo potem para zdecydowała o rozstaniu, a Triin zgodziła się na przepisanie umowy najmu na mężczyznę, który w końcu i tak już tam mieszkał.

Problem w tym, że lokator rzucił się w prawdziwie kawalerskie życie. Sąsiedzi żalili się, że z mieszkania ciągle dochodzi głośna muzyka i odbywają się tam nieustające imprezy. Gdy Triin o tym usłyszała, postanowiła wybrać się do lokalu i sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Póki co nieruchomość nie wyglądała tragicznie, ale aby utrzymać dobre relacje z sąsiadami, właściciela zdecydowała się na zakończenie umowy najmu mieszkania.

Trudno uwierzyć, jak bardzo najemca zniszczył mieszkanie

Jako że lokator płacił czynsz z góry, zakończenie umowy najmu z dnia na dzień nie było możliwe. Mężczyzna pozostał w mieszkaniu jeszcze przez jakiś czas i niestety nie próżnował przez okres do swojej wyprowadzki. Gdy Triin odbierała nieruchomość po zakończeniu umowy najmu, zastany widok ją zszokował. Praktycznie nic nie zostało po nowoczesnym, pięknie wyposażonym mieszkaniu.

Rama łóżka była w stanie kompletnego rozpadu, a w kuchni lokator pozostawił stertę brudnych naczyń z resztkami jedzenia, na których zdążyła rozwinąć się pleśń. Do tego na nowej płycie indukcyjnej wypalono brzydkie, trudne do pozbycia się plamy. Telewizor nie działał, sprzęty były pełne dziurek wypalonych papierosami, a w jednej z szafek właścicielkę powitała zużyta prezerwatywa.

Zniszczenie mieszkania przez najemcę doszło do groteskowego poziomu – nawet sufit był poplamiony farbą, a do tego w jednym ze sprzętów znaleziono śrut. Na którejś z imprez ktoś musiał wystrzelić z wiatrówki. Triin zupełnie nie było do śmiechu – trudno było jej poradzić sobie z widokiem tak zdewastowanego mieszkania.

Wycena zniszczeń w mieszkaniu? Ponad 23 000 zł!

Na szczęście Triin jest klientką Rendin, więc od razu po zakończeniu umowy najmu mieszkania skontaktowała się z naszą ekipą. W ciągu dwóch dni pracownicy firmy pojawili się w lokalu, aby dokonać profesjonalnej wyceny zniszczeń. Ostatecznie okazało się, że najemca zniszczył mieszkanie do tego stopnia, że straty wyniosły 5000 euro, czyli ok. 23 000 zł.

Ale mamy też dobrą wiadomość: Rendin pokrył wszystkie koszty. Triin miała szczęście – gdyby jej jedyną ochronę stanowiła kaucja, która w przypadku tego mieszkania wyniosłaby około 3200 zł, musiałaby wysupłać z własnej kieszeni niemal 20 000 zł na naprawy.

Pomijając same finanse, Triin bardzo doceniła ludzki aspekt usługi Rendin. Gdy znalazła się w trudnej, stresującej sytuacji, natychmiast otrzymała wsparcie profesjonalistów, dzięki czemu mogła się zrelaksować i uwierzyć, że sytuacja doczeka się szczęśliwego zakończenia.

Do tego właścicielkę ucieszył fakt, że nie musiała angażować się w formalności.

Wystarczyła krótka i szybka procedura, żeby Rendin przejął dług wobec pechowego lokatora i od razu przekazał jej środki na remont mieszkania.

Wystarczyły zaledwie dwa tygodnie, żeby lokal wyglądał jak nowy – zupełnie jak przed zakończeniem umowy najmu.

Po takim doświadczeniu Triin z całego serca rekomenduje znajomym korzystanie z Rendin. Sama pamięta zresztą swoje poprzednie próby na rynku nieruchomości – w przeszłości zdarzyło jej się wynająć mieszkanie osobie, która zwlekała z płatnościami i nie chciała się wyprowadzić, podczas gdy zadłużenie rosło. Po tamtej porażce sprzedała lokal i na kilka lat odpuściła sobie inwestowanie na rynku nieruchomości. Teraz nie ma powodu, żeby podejmować takie drastyczne kroki – na szczęście jest Rendin!

Usługi Rendin w Polsce

Historia Triin wydarzyła się w Estonii, czyli w kraju, z którego pochodzi Rendin. Właśnie tam oferujemy najszerszy zakres usług. A na co Ty możesz liczyć jako polski klient Rendin, jeśli przydarzy Ci się zniszczenie mieszkania przez najemcę?

Obecnie oferujemy specjalne poręczenie, dzięki któremu zabezpieczymy Cię przed kosztami do kwoty 4x miesięczny czynsz za Twoją nieruchomość. Jeśli więc wycena zniszczeń w mieszkaniu wyniesie 10 000 zł, a w umowie zapisany jest miesięczny czynsz 2500 zł, Rendin pokryje cały ten koszt!

Teraz usługa jest już dostępna też w Warszawie, a Ty jako jeden z pierwszych klientów możesz liczyć na dodatkowe wsparcie – jako że nasz lokalny oddział dopiero zaczyna działalność, jesteśmy w stanie poświęcić każdemu użytkownikowi więcej uwagi i zapewnić spersonalizowane doświadczenie.

Dzięki współpracy z renomowanymi ubezpieczycielami w Estonii jesteśmy w stanie pokryć nawet większe straty niż czterokrotność miesięcznego czynszu. Właśnie dlatego Triin nie musiała się niczym przejmować, gdy wycena zniszczeń w mieszkaniu wyniosła aż 23 000 zł, czyli ponad siedmiokrotność czynszu. Zakończenie umowy najmu nie musi być powodem do stresu.

Pracujemy nad tym, aby udostępnić rozszerzoną usługę ochrony finansowej także w Polsce – ale mamy też świadomość, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Właśnie dlatego weryfikujemy lokatorów przed podpisaniem umowy i zapewniamy klientom porady prawne na każdym etapie. W końcu najlepiej znaleźć tak uczciwego lokatora, żeby nie musieć się przejmować żadnymi problemami.

Chcesz już teraz skorzystać z naszego wsparcia, weryfikacji lokatorów i ochrony finansowej do czterokrotnej wartości czynszu?

To nic trudnego! Załóż profil nieruchomości na naszej platformie lub w aplikacji Rendin i podpisz swoją kolejną umowę najmu z naszą pomocą albo zostaw dane kontaktowe – odezwiemy się do Ciebie i odpowiemy na Twoje pytania!

Zobacz więcej zdjęć mieszkania Triin poniżej: