← Powrót do artykułów

Przekazanie nieruchomości Rendin chroni przed nieporozumieniami i ukrytymi zniszczeniami

07.12.2022

Treści w tym artykule mogą być nieaktualne!
Przekazanie nieruchomości Rendin chroni przed nieporozumieniami i ukrytymi zniszczeniami

Często uważa się, że w relacji najmu najważniejsza jest umowa. Oczywiście, że umowa najmu jest kluczowa, ale jeszcze ważniejszy jest dokładnie sporządzony i poprawny protokół zdawczo-odbiorczy. Najlepsze, co możesz zrobić, to podpisać w trakcie relacji najmu dwa protokoły: jeden na początku obowiązywania umowy i drugi w chwili jej zakończenia.

Pierwszy protokół zdawczo-odbiorczy można było podpisać na Rendin już od dawna. Teraz dodaliśmy także możliwość tworzenia i formalizowania drugiego protokołu zdawczo-odbiorczego po zakończeniu umowy najmu podpisanej w naszym środowisku. Głównym celem jest tu zapewnienie naszym klientom bezpieczeństwa.

Dlaczego powinno się podpisać finalny protokół zdawczo-odbiorczy Rendin po zakończeniu umowy najmu?

  1. Funkcja zakończenia umożliwia szybko i wygodnie zgromadzić najważniejsze informacje w jednym środowisku online.

  2. W razie problemów nasz Dział Prawny automatycznie otrzyma powiadomienie i przekaże Ci instrukcje co do dalszego postępowania.

  3. Poprawnie sporządzony protokół zdawczo-odbiorczy jest też pomocny w przypadku ukrytych zniszczeń.

Jak sporządzić finalny protokół zdawczo-odbiorczy?

Na tę chwilę umożliwiamy formalizację finalnego protokołu zdawczo-odbiorczego tylko naszym klientom, czyli  osobom, które podpisały już umowę najmu na platformie Rendin. Wymaganiem koniecznym do rozpoczęcia finalnego przekazania nieruchomości jest zakończenie umowy. Można to zrobić za porozumieniem stron lub z inicjatywy jednej ze stron.

Następnie otwiera się widok finalnego przekazania nieruchomości. Możesz dodać tam zdjęcia i opisy wszystkich pomieszczeń i opisać potencjalne problemy lub nieporozumienia. Po finalnym sformalizowaniu protokół zostanie mailowo przesłany do lokatora w celu jego zatwierdzenia. Będzie mógł on zgodzić się z jego treścią lub odmówić wyrażenia zgody. W tym drugim przypadku powiadomiony zostanie nasz Dział Prawny. Wtedy skontaktuje się on ze stronami umowy, zapozna się z ich problemami i pomoże znaleźć na nie rozwiązanie.

Co jeszcze z nowości?

Oprócz stworzenia funkcji finalnego przekazania nieruchomości ułatwiliśmy także dodawanie ogłoszeń najmu. Nie musisz się teraz logować, aby rozpocząć, a środowisko automatycznie zapisuje zmiany pomiędzy krokami. Do tego osoby zainteresowane wynajęciem mieszkania nie muszą się już logować, aby przeglądać nasze ogłoszenia.