← Powrót do artykułów

Czym jest platforma Rendin i dlaczego powinien z niej korzystać każdy agent nieruchomości w Polsce?

10.06.2021

Treści w tym artykule mogą być nieaktualne!
Czym jest platforma Rendin i dlaczego powinien z niej korzystać każdy agent nieruchomości w Polsce?

Rendin to estońska platforma wynajmu domów i mieszkań, która umożliwia podpisywanie bezpiecznych umów najmu z wieloma dodatkowymi korzyściami. W Estonii korzystanie z tej usługi jest już nowym standardem na rynku najmu nieruchomości. Teraz usługa jest dostępna także w Polsce. Oto trzy praktyczne przykłady, z życia wzięte, które pokazują w jaki sposób agenci nieruchomości mogą zaoszczędzić czas i przynieść korzyści swoim Klientom dzięki korzystaniu z platformy Rendin.

Automatyczna weryfikacja potencjalnego najemcy to oszczędność czasu i pieniędzy

Jednym z najlepszych i najbardziej przydatnych narzędzi dla agentów jest nasze automatyczne narzędzie do weryfikacji najemcy. Korzystając z tego narzędzia, agenci mogą sprawdzić historię finansową najemcy nawet bez ręcznego wprowadzania danych osobowych.

Jak możesz go używać jako agent? To bardzo proste i nic nie kosztuje! Pobierz naszą aplikację i stwórz projekt umowy. Do każdego projektu umowy dołączamy link z zaproszeniem dla najemców. Powinien on zostać umieszczony w opisie nieruchomości na stronie z ogłoszeniami.

Po kliknięciu w link potencjalny najemca może wyrazić swoje zainteresowanie wynajmem nieruchomości, wpisując jednocześnie swój numer PESEL. Prosimy wtedy o zgodę na wykorzystanie go do automatycznej weryfikacji, której wyniki agent może zobaczyć w aplikacji.

Agenci, którzy korzystają z naszego automatycznego sprawdzenia osoby twierdzą, że ta funkcja pomaga im zaoszczędzić tydzień pracy każdego miesiąca. Funkcja pozwala również zaoszczędzić pieniądze — sprawdzenie historii finansowej osoby jest zwykle dość drogie, ale dzięki Rendin jest to całkowicie bezpłatna opcja dla agenta.

Umowy podpisywane przez Internet są łatwe do zastosowania i wygodne

Jeszcze więcej czasu oszczędzasz dzięki podpisaniu umowy przez Internet. Każda umowa zawarta za pośrednictwem Rendin ma formę elektroniczną i jest prosta. Wystarczy skorzystać z aplikacji lub naszej strony internetowej, aby dodać strony umowy, a my wygenerujemy dla Ciebie bezpieczną, zrozumiałą i prawnie wiążącą umowę.

Proces podpisywania umowy jest również intuicyjny i elektroniczny. Agenci mogą przesłać umowę do podpisania wynajmującemu i najemcy, którzy mogą ją podpisać na swoim smartfonie lub komputerze. Koniec z niepotrzebnym drukowaniem i odręcznymi podpisami.

Nasze umowy są zgodne ze wszystkimi normami prawnymi dotyczącymi umów najmu w Polsce, co oznacza, że nie ma różnicy prawnej między umową drukowaną na papierze, a umową elektroniczną. Za to korzystanie z naszej umowy elektronicznej jest znacznie wygodniejsze i oszczędza czas.

Należy pamiętać, że chociaż staramy się być jak najbardziej elastyczni, istnieją pewne ograniczenia dotyczące umów, które można podpisać za naszym pośrednictwem. Na razie oferujemy tylko umowy najmu na okres od 3 do 12 miesięcy i nie dajemy możliwości podpisywania umów najmu instytucjonalnego ani okazjonalnego.

Niższe ceny to więcej klientów

Wystawienie ogłoszenia na stronie z ogłoszeniami może być problematyczne dla agenta, ponieważ jest również wielu właścicieli, którzy oferują swoje domy bez dodatkowej opłaty za pośrednictwo. Ich ceny są zatem niższe, a ludzie są bardziej zainteresowani ich ofertami. Agenci korzystający z platformy Rendin mogą oferować taką samą cenę wynajmu jak właściciele, dzięki czemu zyskują przewagę nad konkurencją.

Jak to możliwe? Podstawą produktu Rendin jest deklaracja poręczenia, która chroni właścicieli bardziej niż wpłata kaucji, zapewniając ochronę zarówno nieruchomości, jak i płatności czynszu. Jednocześnie daje to najemcom możliwość wynajęcia mieszkania bez konieczności wpłacania kaucji. Po prostu nie ma takiej potrzeby, ponieważ zabezpieczenie jest już zapewnione przez poręczenie.

W przypadku agentów i wyceny wynajmowanej nieruchomości oznacza to, że zwykła formuła, która zwykle składa się z trzech zmiennych — kaucji, wynagrodzenia agenta i pierwszej raty czynszu, składa się teraz tylko z dwóch — wynagrodzenia agenta i czynszu. Dzięki temu cena najmu jest niższa dla najemcy, a agent otrzymuje wyższą prowizję od oferty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie Rendin może przynieść różnym stronom umowy najmu, odwiedź naszą stronę internetową.